Bytom

W Bytomiu jest 541 ulic i skwerów, a zaledwie 20 z nich zostało nazwane na cześć kobiety, z czego większość to osoby nie związane z miastem. Na poniższej mapie znajdziecie miejsca związane z herstoriami kobiet związanych z miastem, tworzących jego historię i zaangażowanych w jego rozwój także współcześnie.
Nasza mapa jest interaktywna, a katalog postaci i miejsc pozostaje otwarty. Uzupełnijcie go z nami! Pod mapą znajdziecie formularz, przez który możecie przesyłać własne propozycje – historie kobiet, które znacie, które z jakiego powodu są (Waszym zdaniem) ważne i warto, aby zostały upamiętnione, docenione i znalazły miejsce na Chorzowsko-Bytomskim Szlaku Kobiet.

Historia z kobiecej perspektywy? Herstoria lokalna? (Nie)zwykłe opowieści o (nie)zwykłych kobietach?

Zapraszamy do eksplorowania Bytomia inaczej niż zwykle, odwiedzenia mniej znanych miejsc lub zatrzymania się w miejscach mijanych codziennie i spojrzenia na nie z innej perspektywy.

Inspiracją może być nasz przewodnik „Bytomskie Herstorie”. Wystarczy go pobrać i w towarzystwie kobiet związanych z historią i współczesnością Bytomia, odczytać miasto na nowo.

Dodaj
Herstorię
do szlaku

Projekt „Chorzowsko-Bytomski Szlak Kobiet” jest współfinansowany ze środków budżetu Województwa Śląskiego